اختلالات شناختی در اختلالات روانی: مکانیسم ها و سنجش مشترک

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها


  اختلالات شناختی در اختلالات روانی: مکانیسم ها و سنجش مشترک


  فرمت فایل: zip 


  حجم فایل: 150 کیلوبایت 


  تعداد صفحات فایل: 22 


  عنوان فارسی مقاله:

  اختلالات شناختی در اختلالات روانی:

  مکانیسم ها و سنجش مشترک

   

  دیانا ام. بارچ، جولیا ام. شفیلد

  انجمن های روانشناسی، روانپزشکی و رادیولوژی، دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس، 1 بروکینگز دکتر، سنت لوئیس، MO 63130، USA

   چکیده

  دهه ها پژوهش شواهد محکمی را درباب اختلالات شناختی در اختلالات روانی فراهم آورده است. به نظر می رسد افراد مبتلا به اسکیزوفرنی در اکثر وظایف عصبی-روانی خود دچار اختلال می گردند، که این امر برخی از محققان را وادار میکند تا یک "نقص کلی" را استدلال کنند که در آن بسیاری از اختلالات شناختی نتیجه یک منشاء عصبی-زیستی مشترک می باشند. یکی از این مکانیسم های مشترک ممکن است ناتوانی در ارائه فعال اطلاعات هدف در حافظه فعال به عنوان وسیله ای برای هدایت رفتار، با اختلالات عصبی-زیستی مرتبط به عنوان اختلالی در عملکرد قشر جلو مغزی پشتی و جانبی باشد. این مقاله ارائه دهنده تشریحی از مطالب درباره شواهدی برای چنین اختلالاتی در اسکیزوفرنی و چگونگی آشکار شدن آن در قسمت هایی می باشد که بطور معمول به عنوان کنترل شناختی، حافظه فعال و حافظه ضمنی به آنان اشاره می شود. ما همچنین بطور خلاصه به بحث درباره اختلال شناختی در جنون عاطفی پرداختیم و گزارش کردیم که درجه اختلال در اسکیزوفرنی بدتر از اختلال دو قطبی و اختلال افسردگی عمده روانی است، اما مشخصات اختلالات مشابه بوده و احتمالا مکانیزم های مشترکی را در سطوح عصبی منعکس می کند.  با توجه به نسخه های اخیر DSM-5، ما با بحث کوتاهی درباره ارزیابی شناخت در زمینه برنامه ریزی تشخیص و درمان اختلالات روانی این مقاله را به پایان می رسانیم.

   

  واژگان کلیدی: کنترل شناختی، حافظه فعال، حافظه ضمنی، نقص های شناختی، اسکیزوفرنی، اختلالات روانی، نقص کلی، DSM-5 (راهنماى تشخیصى و آمارى اختلالات روانى)


  پرداخت و دانلود


  بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود به شما نمایش داده می شود و همچنین یک نسخه نیز برای شما ایمیل می شود .


  نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : جمعه 30 تير 1396 ساعت: 17:41
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها